Huśtawki ogrodowe

W każdym ogrodzie powinno być miejsce niejednoznaczne, czyli takie, w którym można się uspokoić albo totalnie rozszaleć. Gdzie jednego dnia wyciszamy się i wracamy do krainy łagodności, a drugiego dnia – cieszymy się jak dziecko doświadczające wszystkiego w sposób elementarny. Gdzie odrywamy się od rzeczywistości – w przenośni i dosłownie.

Na huśtawce

Tych wszystkich fantastycznych doznań możemy na nowo nauczyć się na ogrodowej huśtawce. Gwarantuje nam ona powrót do dziecięcych form spędzania czasu i do dawnych emocji, które w dorosłym życiu najczęściej tłumimy. Totalna, niczym nieograniczona radość, a właściwie euforia, bez powodu i tylko dlatego, że się jest. Tego warto nauczyć się od dzieci, które doceniają ten zwykły-niezwykły przedmiot, jakim jest huśtawka.

Albo wyciszające bujanie. Lekkie, delikatne, głębokie. Ruch euforyczny zamieniamy na ten uspokajający. Każdemu przyda się chwila takiej ogrodowej terapii. Cisza w ogrodzie i cisza w sercu – bujanie w obłokach i bujanie na huśtawce.

Huśtawka dla dzieci

Najczęściej w domach i w ogrodach królują huśtawki dla dzieci. Przecież maluchy w pełni doceniają tę atrakcję. Dla dzieci, które nauczyły się siedzieć, są huśtawki z osłonami, chroniące przed upadkiem. Maluchy korzystają z nich długo, nawet do trzeciego czy czwartego roku życia. Następnie można zawiesić huśtawkę-kładkę, czyli prostą deseczkę bez podparcia. Zapewni ona lekcję równowagi. Ciekawym pomysłem są też tradycyjne huśtawki z opon lub ze sznurków zaplecionych na obręczach.

Kokon

Naśladując nieco dzieci i ich sposoby korzystania z życia, warto pomyśleć o huśtawce, która spodoba się także dorosłym. Doskonałym pomysłem jest technorattanowy Kokon. Nieoczywisty przedmiot – huśtawka i fotel w jednym. Nie tylko dostarcza przyjemności bujania czy kołysania, ale także rewelacyjnie się prezentuje. Na tarasie, zawieszony na drzewie, w altance, w domu.