Fotele rattanowe na balkon

Fotele z rattanu pojawiają się ostatnio w najróżniejszych kątach i zakątkach. Także jako fotele rattanowe na balkon, na którym panuje romantyczna atmosfera, na którym swoboda przeplata się z elegancją niczym w rattanowych splotach. Efekt naturalności i artyzmu nawet na małym balkonie? Fotele wykonane z rattanu na pewno pomogą go osiągnąć.

Fotele rattanowe na balkon w stylu retro

Marzenie o balkonie, na którym można poczuć się niczym w dawnym ogrodzie pełnym wytworności i artyzmu. Takie czary-mary możliwe są dzięki nietuzinkowym stylizacjom z fotelami rattanowymi. Zwykły balkon będzie przypominał niecodzienny ogród w angielskim stylu, gdy obok głębokiego fotela z rattanu ustawimy bujne rośliny w doniczkach (rattanowych czy technorattanowych). Do takiego fotela wystarczy dostawić niewielki stolik (drewniany czy rattanowy), żeby powstał romantyczny zestaw, który zmieści się nawet na mniejszym balkonie. Inspiracje ogrodowe związane z rattanem okazują się niekończące. Kierują nas także ku przeszłości i ku dawnym przestrzeniom wytworności, jakich próżno szukać w dzisiejszym świecie. Rattan to dekoracyjność, która pojawia się sama, kiedy decydujemy się na meble wykonane z tego materiału, także na fotele rattanowe balkonowe.

Fotele z rattanu na balkon nowoczesny

Choć rattan ma w sobie niewątpliwie urok w dawnym stylu, to jednak nadaje się do aranżowania również nowoczesnych stref zewnętrznych, także balkonów. Fotelami rattanowymi jesteśmy w stanie skomponować balkon oparty na zasadzie cenionych obecnie tak bardzo kontrastów. Mebel taki warto spróbować zestawić na przykład ze szklanym czy aluminiowym stolikiem. Interesująco zaprezentuje się w kontekście atrakcyjnego oświetlenia LED. Na awangardowy balkon zamiast mebli z metalu warto wybrać te w nieoczywistej, rattanowej wersji, jak retro fotele bujane, które zestawimy z motywami na przykład industrialnymi.