Ekologiczny ogródek warzywny

Słowo ekologia zawiera w sobie cząstkę oznaczającą dom. Ekologiczne postulaty prowadzą nas więc ku temu, co codzienne, bliskie, swojskie, prozaiczne. To w prozie życia codziennego, domowo-ogrodowego, warto spełniać wspaniale brzmiące idee ekologiczne. Jedną z nich jest zdrowe odżywianie i jedzenie tworzone na bazie produktów pozbawionych wzmacniaczy smaku, konserwantów i wszelkiej chemii, która źle wpływa na organizm. Gdzie takie zdobyć? U zaufanego sprzedawcy, a najlepiej na grządkach przydomowego ogródka warzywnego.

Zdrowe i stylowe

Uprawa warzyw w ogrodzie kojarzy się z sielskimi ogródkami wiejskimi, ale prowadzi nas też ku dawnym, dystyngowanym ogrodom angielskim, do których sprowadzano nieznane wcześniej rośliny z całego świata, łącznie z warzywami. Warzywniak to nie tylko dobre produkty, w pełni ekologiczne i świeże, to także dekoracja. Warzywa można uprawiać nie tylko w ramach oddzielnego warzywniaka, ale też na grządkach pomiędzy kwiatami, w pobliżu tarasu.

W tej roli bardziej dekoracyjnej rośliny sprawdzi się na przykład efektowny jarmuż, który obecnie jest odkrywany przez dietetyków i zaliczany do tzw. superfood. Tuż obok domu warto też założyć ogródek ziołowy, w którym zapachnie miętą, melisą, lubczykiem. Taki taras założony tuż obok ogródka warzywnego to rewelacyjne miejsca na grill ogrodowy, na którym przyrządzimy zdrowe, pyszne, świeże warzywa prosto z własnej grządki lub krzaka.

Rustykalne aranżacje

Ogródek warzywny można też potraktować jako część ogólnej aranżacji w duchu naturalistycznym czy rustykalnym, którą doskonale uzupełnią meble rattanowe do ogrodu. W takim miejscu świetnie wyglądać będą wszelkie motywy drewniane. W pobliżu warzywniaka uroczo zaprezentuje się klasyczny domek ogrodowy z drewna. W ten sposób stworzymy nostalgiczny świat, pełen dobrych wyobrażeń i autentycznych smaków i zapachów.