Czerpać przyjemność z jesiennego ogrodu

 

Nastroić się przyjemnie jesienią? Czy to w ogóle możliwe? Kiedy wszystko, łącznie z naszym nastrojem, spowija mgła przygnębienia? Nie zamykajmy jeszcze ogrodów. Cieszmy się ostatnimi dniami babiego lata. Łapmy chwile szczęścia i radości niczym te delikatne nitki fruwające sobie łagodnie po jesiennym świecie. Zaprośmy bliskich na taras lub na werandę i przygotujmy tam odświętną kolacje przy świecach. Odnajdźmy chwile szczęścia w przeobrażającym się w kierunku dyskretnego piękna świecie.

Ogrodowe uroczystości jesienne

Urodziny na świeżym powietrzu? To może się naprawdę udać, kiedy pomysłowo przygotujemy miejsce do świętowania. Doskonałym miejscem na taką jesienną imprezę jest taras czy weranda, bo stąd mamy blisko do domu, w szczególności do kuchni.

Ale urodzinowe przyjęcie niespodziankowe warto też przenieść w głąb ogrodu. Do altanki, którą fantastycznie udekorujemy. Balony plus dyniowe dekoracje, dużo świeczek i lampionów. Ciemność i światło tworzą najlepszy klimat do świętowania. Wystarczy ustawić praktyczne palenisko gazowe, żeby naprawdę rozkosznie się świętowało w jesiennym stylu. Najlepsze dekoracje przygotuje zaś sama natura, która o tej porze roku wciąż zaskakuje na wiele sposobów. Proponując nam bogactwo kolorów i kształtów. Organizując takie przyjęcie ogrodowe warto pamiętać o wygodnych meblach.

Technorattan na jesień

O tej porze roku nadal sprawdzą się wszelkie fotele, krzesła, kanapy zrobione z technorattanu, wyłożone miękkimi poduszkami siedziskowymi i oparciowymi. Jeśli poduchy są zrobione z poliestru impregnowanego teflonem, wówczas nie zaszkodzą im ani rozlane napoje, ani jesienny deszczyk. Woda jakby spłynie po nich i nie będziemy musieli martwić się stanem ogrodowych dodatków. Jesienne spotkania w ogrodzie mają być nie tylko radosne i integrujące na długo, ale też nie sprawiające większych problemów, na przykład tych związanych ze sprzątaniem.