Coraz bliżej jesień

Kiedy zaczyna się rok szkolny, to jakby zamyka się letni sezon. Chociaż lato jeszcze się nie skończyło, to jednak ogrodowe życie wygląda już zupełnie inaczej. Dzieci wyruszyły do szkół, nie mogą sobie pozwolić na zabawę do późna. Jest więcej obowiązków i czas nie płynie tak beztrosko jak ten wakacyjny, kiedy to można było godzinami odpoczywać pod ogrodowym parasolem, a wieczorami ucztować do północy na tarasie.

Kolory, zapachy i kompozycje zapowiadające jesień

Zbliżająca się jesień to jednak zapowiedź nowych przyjemności i doznań. Zmysłowych, dojrzałych, kolorystycznych. Jesienna sensualność to propozycja w wytwornym stylu samej natury. Lato to jakby szaleństwo i zabawa. Jesień to elegancja i oczarowanie. Bukiet smaków i zapachów. Dojrzałe jabłka, gruszki i  śliwki w sadach. Ta pora wyjątkowo sprzyja ogrodom w stylu rustykalnym, gdzie podkreśla się naturalność i swobodę. Gdzie dopuszcza się do tworzenia samą naturę, kreującą niezwykłe kompozycje.

Jesienną kolorystykę warto naśladować we wnętrzach. Śliwkowy kolor. Albo różne odcienie czerwieni, nawiązujące do jabłkowej urody. Gruszkowa zieleń ładnie wyglądać będzie w kuchni. Żółty kolor słonecznikowy przenieść można do salonu, kiedy chcemy go nieco ocieplić i rozweselić. Jesień nie musi być ponura. Ani w domu, ani w ogrodzie.

Jesienne przebywanie ogrodowe

Jesień to też doskonała pora na to, żeby na nowo rozgościć się w swoim ogrodzie. Dokładniej – na tarasie, na balkonie, na werandzie. Blisko domu, a jednak na zewnątrz. W idealnym miejscu do podziwiania jesiennych widoków.

Warto przygotować się odrobinę na jesienny sezon na tarasie, gdzie przecież można podtrzymywać podwieczorkowy rytuał czy wciąż podawać niedzielne obiady. Wygodne zestawy mebli, na przykład tych z technorattanu, doskonale sprawdzą się też jesienią. Można uzupełnić je ciepłymi pledami, które schowamy w ładnych skrzyniach technorattanowych. Warto też pomyśleć o promienniku ogrodowym i palenisku gazowym. Jesienne wyposażenie ogrodowe, które umili ten niezwykły czas.