Cały na biało i na uroczo

Kiedy brakuje nam bajkowych doświadczeń, to sami je sobie zapewnijmy. W jaki sposób? Poprzez kreacje wnętrzarskie czy ogrodowe. Takie może nawet w nieco cukierkowym stylu, które nie boją się urody różowego koloru czy uroczych drobiazgów. Stwórzmy sobie kawałek prywatnej bajki. W domu lub w ogrodzie. A jeszcze lepiej – pomiędzy domem a ogrodem, w rozkosznie urządzonym ogrodzie zimowym, którego zalety docenią wszyscy domownicy i goście. Ogrodowa bajka może trwać przez cały prawie rok. Nadajmy jej odpowiednią oprawę!

Ogród zimowy i bajkowy

Nowoczesna zabudowa szklana to wymarzane wprost miejsce na stworzenie zimowego ogrodu jak z bajki. Dostosujemy ją do warunków danej przestrzeni i zapewnimy sobie przedłużenie ogrodowego sezonu. Warto pomyśleć o roślinach, które umieścimy w doniczkach, na przykład w tych technorattanowych, których kolor bez trudu dopasujemy do obranej przez nas koncepcji stylistycznej. Czarne, białe czy brązowe donice, koszyki i koszyczki, wypełnione egzotycznymi lub rodzimymi kwiatami, stworzą wrażenie wiosny w środku ponurej jesieni. To także doskonałe tło dla pomysłowych aranżacji tematycznych.’Jesienią mogą to być dekoracje owocowe, zimą mikołajkowe czy walentynkowe.

Meble ogrodowe dla księżniczki

W takim ogrodzie bajkowym koniecznie znaleźć muszą się meble, które można by sobie wymarzyć do pokoiku księżniczki. Może białe meble technorattanowe? Takie wyłożone poduszkami siedziskowymi i oparciowymi, a dodatkowo udekorowane poduszkami w kolorze różowym czy miętowym. Dopełnieniem stylizacji będą sztuczne kwiaty, na przykład w kolorze różowym. Do tego efektowne różowe świece, umieszczone w szklanych naczyniach. Na białym stole technorattanowym musi pojawić się jeszcze tylko biała porcelana z motywami różanymi, żeby podać herbatkę w książęcym stylu, na werandzie, na tarasie, w ogrodzie zimowym.