Bratki pełne uroku

Niby takie zwyczajne, a przecież wnoszą urok wszędzie tam, gdzie się pojawią. Wprowadzają taką wiosenną radość. Tak, bratki to ewidentnie radosne kwiatki. Można by powiedzieć – pełne poczucia humoru. Odrobinę z przymrużeniem oka dekorujące szarą rzeczywistość. Wprowadzające do niej ładny kolor. Gdyby kwiatki miały charaktery (a kto wie, może mają:)), to bratki byłyby trochę takimi śmieszkami. To kwiatki bez nadęcia i przesady. Niby zwyczajne a jednak kryjące zawsze miłą niespodziankę. Viola Wittrockiana, czyli bratek ogrodowy, koloruje zakątki i zakamarki.

Idealne do różnych zakamarków

Bratki to kwiatki niespodziankowe. Pojawiają się bowiem w różnych zakamarkach, nawet w tych najmniejszych. Także tam, gdzie nie spodziewamy się żadnej naturalnej dekoracji. Można rzec, że to kwiatki wygodne, bo urosną w małym koszyku czy w doniczce. Po prostu ustawimy je w dowolnym miejscu ogrodu, na tarasie, na werandzie, nawet na miniaturowym balkonie. Ale doskonale też nadają się na rabatki. Odświeżają wygląd miejsca. Wprowadzają do niego kwiatową pogodę w rodzimym stylu. Świetnie ozdobią ogród rustykalny czy naturalistyczny. Pięknie zaprezentują się w towarzystwie motywów drewnianych,  mebli ogrodowych czy płotów.

 

Bratki i fiołki

Obecnie mamy do wyboru bardzo wiele odmian bratków, co wynika m.in. z ponad stuletniej pracy ogrodników i hodowców interesujących się tymi kwiatami. Uważa się, że bratki pochodzą od fiołków (trójbarwnych, ałtajskich, rogatych, żółtych). Zalicza się je do rodziny fiołkowatych (Violaceae). Podobnie jak fiołki zresztą bratki należą do tych uroczych kwiatków, które nagle odkrywamy w pobliżu. Takich, które nie rzucają się w oczy, a jednak cieszą.

 

Bratki pod ręką

Bratki wprowadzają do przestrzeni urok w stylu retro, który udaje się doskonale połączyć z nowoczesnymi motywami stylizacji. To kwiatki nieco bajkowe. Przenoszące do światów dzieciństwa i ich beztroskiego stylu bycia. Nienapuszone i niewymuszone  – pomogą stworzyć miejsce pełne autentycznego uroku. Stanowią świetną dekorację dla strefy przejściowej pomiędzy domem a ogrodem.

Categories : Blog