Białe meble technorattanowe

Jeśli chodzi o kolorystykę mebli ogrodowych, to najczęściej wybieramy brąz w rozmaitych odcieniach. Albo czerń, zawsze modna i zawsze elegancka. W ostatnich czasach coraz częściej w ogrodowej przestrzeni pojawiają się białe meble technorattanowe. Ta moda na biel zatacza szersze kręgi. Przecież także we wnętrzach gości biel, chociażby w nawiązaniu do stylu skandynawskiego czy prowansalskiego, ale też jako element minimalistycznej aranżacji.

Biel nawiązuje do natury

Nic dziwnego, że biel tak się podoba i że tak subtelnie wygląda także na zewnątrz. To przecież barwa samej natury. Zwłaszcza kwiatów. Projektanci mebli ogrodowych zdają się pod tym względem naśladować naturę i jej spektakularne kompozycje malarskie. Czyste piękno przyrody – to przecież uniwersalna inspiracja.

Białe meble i udane kompozycje

Stworzenie atrakcyjnej stylizacji ogrodowej może się udać właśnie dzięki białym zestawom mebli z technorattanu, które wprowadzą do naszej przestrzeni luksus, ale i romantyzm, pewną lekkość bytu. O takie doskonałe połączenie przecież nam chodzi, kiedy tworzymy ogród jako dzieło do podziwiania i miejsce do życia.

Biel prezentuje się bardzo romantycznie. Dlatego krzesła, stoły czy fotele w tym kolorze – wprowadzą walor romantyzmu na taras, patio czy na balkon. Wystarczy uzupełnić je romantycznymi dodatkami, jak lampiony czy pledy z frędzlami. Do tego cięte kwiaty w wazonie, które w prosty sposób przybliżą do nas ogród, na wyciągnięcie ręki.

Monochromatyczne kompozycje

Organizując ogród, postępujmy trochę jak artyści, jak malarze. Dobierzmy kolory do formy. Zadbajmy o układy plastyczne. Białe meble pomogą nam je stworzyć. Biel nie tylko rozświetli przestrzeń, ale świetnie skomponuje się z inną barwą. Na przykład białe meble plus zielone dodatki. Albo biel sama w sobie. Wszystko w bieli. Monochromatyczna kompozycja, elegancka i nowoczesna.