Babie lato w ogrodzie

Piękne letnie dni mają się ku końcowi – słoneczne dni rozpieszczały nas przez długi czas. Powolne przechodzenie w jesień widać już po otaczającej nas przyrodzie: liście przybierają żółty kolor, kwiaty w ogrodach przekwitają. To czas na porządki w ogrodzie oraz zadbanie o bezpieczeństwo elementów wystroju tego miejsca. Jak zadbać o to, aby nasze meble czy parasol były odpowiednio zabezpieczone na okres jesieni?

Sprawdź stan mebli ogrodowych

Kilkumiesięczne użytkowanie mebli ogrodowych mogło wpłynąć na ich strukturę – przed schowaniem mebli na strych czy do piwnicy warto sprawdzić ich stan i zadecydować, czy to już czas na kupno nowego kompletu. Ostatnie dni lata to czas licznych wyprzedaży, również w sklepach producentów mebli ogrodowych. To idealny moment na to, aby kupić komplet mebli technorattanowych czy aluminiowych w znacznie niższej cenie. To samo dotyczy parasoli czy pergoli ogrodowych!

Wysoka estetyka mebli technorattanowych

Dlaczego warto zainteresować się meblami technorattanowymi? Przede wszystkim zachwyca ich piękny design i kolorystyka. Takie meble wspaniale prezentować się będą zarówno w ogrodach, jak i na tarasach czy balkonach. W obszernych kolekcjach mebli technorattanowych znajdziemy przede wszystkim stoły rozkładane i stoliki kawowe, sofy, krzesła i fotele, leżanki oraz fotele w kształcie kokonów. Technorattan jest tworzywem syntetycznym, wysoce odpornym na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, wnikanie brudu czy wilgoci. Świetnie sprawdzi się w polskich warunkach i na długie lata będzie cieszył oczy właścicieli.

Jak dodatkowo chronić nasze meble?

Dobrym rozwiązaniem w okresie jesienno-zimowym jest wykorzystanie pokrowców na meble ogrodowe. Są one tworzone z nowoczesnych tkanin, wysoce odpornych na wilgoć czy wnikanie brudu. Poliestrowe tkaniny pozwalają na zmniejszenie kondensacji wilgoci pod pokrowcami, przez nie na powierzchni mebli nie osiada pleśń.