Altanka i domek ogrodowy – prywatne światy

W ogrodzie można tworzyć odrębne światy. Jakby miejsce w miejscu. Kraina w krainie. Przypomina to trochę baśń, w której nagle mamy szansę się znaleźć i odnaleźć wszystko to, na czym najbardziej nam zależy – spokój, szczęście, miłość, harmonię. Przecież ogród to nie tylko forma i materia, ale też treść i emocje. To nie jest przestrzeń totalnie naturalna, ale wypełniona naszym sensem. Dla nas znacząca.

Dziecięce marzenia i poczucie bezpieczeństwa

Dzieci lubią bawić się w domki, a ogród doskonale się do tego nadaje. Można zdecydować się na gotowe domki drewniane czy plastikowe. Takie do postawienia na trawie czy na tarasie. Lub te do zawieszenia na drzewie. Ale można też spróbować wykonać je samodzielnie. Najlepiej we współpracy z dzieciakami, które przecież mogą namalować ozdoby na  ścianach ich ogrodowego lokum z drewna czy zrobić firanki w okienkach. To będzie świetna zabawa.

Jeszcze lepiej, gdy dzieci same wyjdą z inicjatywą zrobienia domku w ogrodzie i dzielnie się do tego zabiorą. Zbudują szałas albo wigwam z gałęzi. Rozgoszczą się w oddalonej od domu altance i urządzą ją po swojemu. W dzisiejszych czasach gotowców i wyręczania dzieci we wszystkim – budowanie czy meblowanie domków w ogrodzie przez dzieci to cudowna sprawa, którą trzeba docenić.

W altance

Dorośli także mogą urządzić swój prywatny świat w ogrodzie. Właśnie w altance. Uroczej i romantycznej. Nawiązującej do wiktoriańskiego stylu. Taką altankę możemy pomalować na biało czy kremowo. Do tego ekskluzywny zestaw mebli technorattanowych także w białym kolorze – i mamy gotowe miejsce przypominające elegancki salon.

W domku ogrodowym

Jeszcze lepiej do zaaranżowania osobistego świata w ogrodzie nadaje się mały domek ogrodowy, inspirowany fińską architekturą. Uroczy o każdej porze roku. Ciepły i przytulny nawet podczas zimy. Kompleksowo wyposażony – pozwoli wypoczywać tak, jak chcemy. Blisko domu, a jednak osobno i kameralnie.